• Čeština (CZK)
 • Slovenština (EUR)
 • Pieps

   Pieps - Špičkové lavínové vybavenie | Lavínové vyhľadávače s Bluetooth, sondy, lavínový batoh s JETFORCE systémom

  HISTÓRIA

  V roku 1968 sa v spolupráci s Technickou univerzitou vo Viedni podarilo zostaviť prvý lavínový vyhľadávač, ktorý bol následne úspešne uvedený na trh v roku 1971.

  Skutočný prelom však nastal v roku 2003, kedy PIEPS ako prvý na svete predstavil plne digitálny lavínový vyhľadávač DSP s doteraz nevídanými vlastnosťami:

  • 3 antény, funkcia označenia zasypaného, ​​
  • funkcie SCAN pre znázornenie počtu a vzdialenosti zasypaných.

  Ďalším významným príspevkom pre zvýšenie bezpečnosti sa stala v roku 2007 elektronická sonda, ktorá skracuje dobu dohľadania zasypaného až o 60% a tým výrazne zvyšuje šancu na prežitie.

  V roku 2014 potom uviedol PIEPS na trh revolučnú technológiu JETFORCE, prvý elektronický lavínový batoh s turbo-ventilátorom namiesto klasickej tlakovej nádoby so stlačeným plynom, ocenený ISPO Gold Winner Award a Fast Forward Award .

  V roku 2016 prichádza lavínový vyhľadávač MICRO , najmenší a najľahší 3-anténový prístroj na trhu, opäť vybavený úplne novými bezpečnostnými funkciami:

  • optický senzor pre automatické prepínanie z režimu vysielania do režimu vyhľadávania,
  • pripojenie k aplikácii v mobilnom telefóne pomocou BlueTooth, umožňujúci užívateľské nastavenia vrátane aktualizácie firmware,
  • vibrácie pre jednoduchšie ovládanie v stresových situáciách.

  KURZ LAVÍNOVEJ ZÁCHRANY ZADARMO

  Už roky v Českej republike a na Slovensku usporadúva PIEPS školiace akcie. Každý, kto si zakúpi od Pieps vyhľadávač, vyhľadávací set alebo batoh s technológiou JETFORCE, sa môže zadarmo zapísať na Kurz lavínovej záchrany, ktorý je vždy vedený školeným odborníkom.

  CVIČNÉ CENTRUM

  PIEPS vždy udával smer v lavínovej technológii. V posledných rokoch sa viac zameral na zjednodušenie nácviku pred lavínovým nebezpečenstvom. Okrem revolučného batohu s plne elektronickým systémom JETFORCE, prišiel PIEPS aj s mobilnou aplikáciou PIEPS APP, ktorá pomocou bluetooth dokáže vyhľadávač s touto funkciou prepojiť s mobilom a vzdialene ho tak ovládať. Možno teda jednoducho simulovať zával 3 obetí a nacvičovať hľadanie.

  POUŽÍVANÉ TECHNOLÓGIE, CERTIFIKÁCIA

  jetforce-r

  bluetooth-app

  sensor-technology

  Kategórie, ktoré obsahujú značku Pieps

  Produkty značky Pieps


  K personalizácii obsahu a reklám, poskytovaniu funkcií sociálnych médií a analýze našej návštevnosti využívame súbory cookie. Informácie o tom, ako pracujeme s vašimi osobnými údajmi nájdete v nastaveniach.