CAMP

CAMP, CASSIN - Prvotriedne vybavenie na hory, lezenie, skialpy a ďalšie horské športy

HISTÓRIA

C.A.M.P. je jedným z popredných svetových výrobcov lezeckého a outdoorového vybavenia.

História spoločnosti siaha až do roku 1889, kedy si Nicola Codega otvoril kováčsku dielňu v zapadnutej dedinke v talianskych horách neďaleko mesta Lecco, ležiaceho na brehu jazera Lago di Como, a začal spracovávať železo. Dielňu neskôr odovzdal svojmu synovi Antonio Codega, ktorý sa preslávil výrobou čakanov pre elitné oddiely talianskych horských poľovníkov.

V súčasnosti vedie firmu už štvrtá generácia rodiny Codega a patria im tri značky: CAMP, Cassin a CAMP SAFETY. Ich výrobky sa predávajú vo viac ako 80 krajinách sveta, spoločnosť má svoje vlastné pobočky vo Francúzsku, USA a v Rusku. Typickým rysom výrobkov CAMP je vysoká technická vyspelosť a nízka hmotnosť, presne v duchu súčasného alpinizmu: "naľahko a rýchlo".

Vďaka 125-ročnej histórii vývoja, nadšenia, verná svojim koreňom a pritom otvorená globálnym výzvam, dokázala rodina Codega dokonale využiť svoje znalostí z oblasti športu a stala sa významným dodávateľom vybavenia pre práce vo výškach, záchranné a ozbrojené zložky. Nielen preto, že firma počas celej svojej histórie sídli vysoko v horách, zamestnáva miestnych obyvateľov z priľahlých dedín, zachováva si vysoký morálny kredit ako voči zákazníkom, tak dodávateľom a zamestnancom a spája sa tam v pravom slova zmysle tradície s inováciami, sa jedná o spoločnosť úplne výnimočnú a jedinečnú ...

Spoločnosť CAMP vyvíja a zaisťuje vybavenie pre horolezcov, alpinistov, skialpinistov, horských bežcov, vysokohorských turistov, aj profesionálnych pracovníkov vo výške po celom svete.

Inovácia prostredníctvom výskumu a neustáleho vývoja je základným kameňom toho čo CAMP robí. Veľký dôraz sa kladie na znižovanie hmotnosti produktov, jednoduchú ovládateľnosť a bezpečnosť. Celý vývoj sa uskutočňuje v spolupráci s desiatkami popredných svetových lezcov, skialpinistov a profesionálov v práci vo výškach.

POUŽITÉ TECHNOLÓGIE

sandvik-nanoflex-r

Kategórie, ktoré obsahujú značku CAMP

Produkty značky CAMP


K personalizácii obsahu a reklám, poskytovaniu funkcií sociálnych médií a analýze našej návštevnosti využívame súbory cookie. Informácie o tom, ako pracujeme s vašimi osobnými údajmi nájdete v nastaveniach.